Mało znane a warte odwiedzenia

Podkarpacie to nie tylko Bieszczady a więc połoniny, pagórki, góry ze szczytem Tarnica. Przyciągnąć mogą też mniej znane atrakcje, co wcale nie znaczy że gorsze i niechętnie odwiedzane – wręcz przeciwnie. Jedną z nich jest Pruchnik i wieża widokowa. Warto wybrać się tam na rodzinną wycieczkę w którąś niedzielę czy przy okazji wypadu „za miasto”.

Na górze lwa znajduję się obelisk tatarski, wieża z tarasem widokowym znajdującym się na wysokości około szesnastu metrów a także ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Wąwóz Lelos”.
Wieża widokowa Pruchnik pozwala na oglądanie panoramy całej okolicy – ze szczytu można zobaczyć nie tylko miasteczko ale też fragment powiatu jarosławskiego, a przy pogodzie wzrok sięga nawet dalej. Na wieżę można wędrówkę rozpocząć z rynku. Później oznaczona jest trasa w stronę wieży widokowej, którą idzie się niepełna trzy kilometry drogą o niskim natężeniu ruchu.
Wieża zbudowana jest z drewna, ma dziewiętnaście metrów wysokości ale taras widokowy mieści się na wysokości szesnastu metrów. Znajduje się w przysiółku Korzenie w Pruchniku, na górze Lwa (czterysta sześć metrów nad poziomem morza).

Author: kinotomaszow.pl