__________________________________

 

Igrzyska Śmierci: Kosogłos

 Część 1

    12 - 21.XII

               godz. 17.00 i 19.30

 

reżyseria: Francis Lawrence
scenariusz: Danny Strong

obsada: 

Jennifer Lawrence  Katniss Everdeen 
Liam Hemsworth Gale Hawthorne 
Josh Hutcherson Peeta Mellark 
Woody Harrelson

gatunek: akcja, dramat, przygodowy, science-fiction
kraj: USA
rok produkcji: 2014
czas trwania: 125 min
Katniss wraz z matką i siostrą mieszka w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym, który, wbrew kłamliwej propagandzie, przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.
WKRÓTCE

              __________________________________

 

Królowa Śniegu 2

    26.XII - 8.I

        wersja 2D godz. 15.00

        wersja 3D godz. 16.30

 

reżyseria: Alexey Tsitsilin
scenariusz: Vladimir Nikolaev, Alexey Tsitsilin, Alexey Zamyslov

obsada: 

gatunek: animacja
kraj: Rosja
rok produkcji: 2014
czas trwania:  min
Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Spodziewa się, że bez trudu zdobędzie rękę księżniczki trolli i zacznie wygodne życie bohatera. Jednak zamiast tego czekają go nowe wyzwania. W Krainie Lodu odradza się zło. To odbicie Orma w magicznym zwierciadle, które przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Złoczyńca, obwołując się Królem Śniegu, zamierza sprowadzić na świat wieczną zimę. Na szczęście Ormowi z pomocą przyjdą wypróbowani przyjaciele – Gerda, Kai, zbuntowana piratka i niezawodna łasiczka Zuzia. Razem przeżyją mnóstwo przygód, kolejny raz ratując Krainę Lodu przed wielkim niebezpieczeństwem.
WKRÓTCE

   __________________________________

 

Pani z przedszkola

     26 - 30.XII

               godz. 18.00 i 20.00

reżyseria: Marcin Krzyształowicz
scenariusz: Marcin Krzyształowicz

obsada: 

Łukasz Simlat, Agata Kulesza, Karolina Gruszka, Adam Woronowicz, Marian Dziędziel, Krystyna Janda

gatunek: Komedia
kraj: Polska
rok produkcji: 2014
czas trwania:  min
„Pani z przedszkola” to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina (Karolina Gruszka). To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor latawców (Adam Woronowicz) i jego melancholijna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów „Pani z przedszkola”, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.
WKRÓTCE

 __________________________________